E-ticaret

Yurtdışı online satış websitesi projenizde hangi e-ticaret alt yapısını kullanmalısınız. ?

Danışan müşterilerimizin bir bölümü  Yurdışı eticaret/e-ihracat projelerini seçerken akıllarında birçok soru ve hangi eticaret altyapısını kullanmalıyım sorusunu soruyorlar.  Aslında uzun zamandır bu konuda yazmak ve müşterilerimizden aldığımız geri bildirimleri ve günün trendlerini bir araya getirerek bir yazıda toplayarak yazmak istiyordum.
Sektördeki girişimciler bu işe yeni başlayanlar E-ticaret projelerini seçerken kararsız kalabiliyorlar. Bu noktada danışan müşterilerimize bir takım sorular sorarak kendilerinden bilgileri temin ederek bu bilgilerin ışığında hangi eticaret alt yapısı yazılımını seçmeleri gerektiğini , ne zaman ve nasıl yapmaları gerektiği konusunda kendilerine bir yol haritasını sunuyoruz. Bu yol haritası genelde sektörlere ve tüketicilerin talaplerine , hedef pazara ve eticaret trendlerine ve bir takım diğer değerlere göre değişmektedir.  Yurtdışında online ürünlerini e-ihracat yoluyla satış yapmak isteyen çoğu girişimci veya kobinin e-ticaret  yazılımı yapısını seçerken doğru eticaret  yapısını seçmek maliyet  ve zamandan tasaaruf etmelerini sağlıyor. Bunu bir çok yanlış seçim yapan eticaret projelerinden görüyoruz.

Eğer eticaret konusunda deneyimli biri değilseniz mutlaka bir bilene bu işi profesyonel yapan bir eticaret danışmanına sormanız size fayda sağlayacaktır. Eticaret satıcıları doğru danışana danıştıklarında bu külfet ve zaman harcamasından kurtuluyor olacaktır.

E-ihracat websitesi

Yerel işletmenizin ürünlerini Yurtiçinden Yurtdışına E-ihracatını yapmak

Yerel E-ticaret Paketi Omniticaret yazılımı ile online satış yapmak

Öncelikle işletmenizin fiziki adresi Turkiyede bulunuyorsa , ürünleri e-ihracat yolu ile yurtdışına satış yapmak istiyorsanız ve yurtdışında pazaryerine yada 3.taraf uygulamalara entegre olmayacaksanız size tavsiyem yerel bir e-ticaret yazılım paketi kullanmanızda fayda var.  Çünkü bu uygulamalara ihiyacınız olmayacak. Hatta bu yerel ödeme sistemleri ile zaten yurtdışından ödeme alabilirsiniz. Tüm banka ödeme sanal pos (Garanti pos)ve aracı ödeme  (Payu Turkey gibi) kuruluşları tüm dünyadan ödeme alabilmektedir. Ortadoğu ,Avrupa , Amerika gibi. Bazı müşterilerimizinden giyim firmalarının müşterileri ortadağu ülkelerinde ve Turkiyedeki yerel ödeme sistemleri ile ortdağudan ödeme tahsil edebiliyorlar. Bu nedenle ödeme alma sisteminiz yerel ödeme sistemleri olmuş olacak.  Tabi ki bu noktada uzun vadeli düşüyorsanız eğer. İleride yurtdışında web tabanlı e-ihracat ve eticaret uygulamalarına entegre olmak isteyecek olursanız tabiki enbaşta buna göre yurtdışı e-ticaret yazılımınızı değiştirmenizi önereceğim. Bu konuya biraz daha ileride değineceğim.

Türkiyede yazılan ve geliştirilen e-ticaret yazılım paketi olarak Omniticaret eticaret paketi uygulaması yurtiçi projelerinizde en iyi çözüm olacaktır.  Büyük bir proje ekibi  tarafından yönetilmektedir. Omniticaret e-ticaret yazılım paketini e-ihracat projelerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Omniticaret!in Paypal ve kredi kartı desteği ile yurtdışından kolaylıkla ödeme alabilir ve ürünlerin e-ihracat ile online satışını yurtdışına yapabilirsiniz. Omniticaret E-ticaret yazılımının geliştirilmesi sektörde tüm yerel eticaret yazılımlarının üzerinde özellikleri göre ve günün ihtiyaçlarına uygun olarak geliştirilmektedir.  Omniticaret yazılımını kullana bir çok eticaret ve eihracat projeleri bulunmakta. Bunlardan UFO ısıtma sistemleri ve Dagi gibi sektörün öncü firmaları firmamızın eticaret yazılımını kullanmaktadır. Projenize bir eticaret alt yapısı arıyorsanız Omniticaret doğru eticaret yazılımı. Bu konuda bize telefonlarımızda yada fiyat teklifi formunda bize yazabilirsiniz. Bu linkden Omniticaret eticaret sisteminin detaylarını inceleyebilirsiniz.

E-ticaret E-ihracat projeniz için sürecimiz nasıl ilerliyor.

Öncelikle projenizi anlamak için fiyat teklifi sayfasındaki formunda yer alan bilgileri doğru şekilde doldurmanızı gerekir. Bu bilgileri sizi ve projenizi ne yapmak istediğinizi iyi şekilde anlamak bizim için değerli olacaktır. Bu kısa bilgilendirmenin devamı olarak iş ve proje süreçlerinin nasıl ilerlediğini görmek için lütfen bu yazıyı okuyunuz.

Omniticaret Türkiye’deki popüler e-pazaryerleri N11, Trendyol, Amazon.com.tr Morhipo, Hepsiburada.com ile tam entegrasyonludur.  Omniticaret üzerinden tüm pazaryerlerin envanterinize gönderebilir satışlarınızı ve envanterinizi eşzamanlı takip edersiniz.  Amazon.com.tr nin henüz böyle bir hizmeti olmadığından sadece Amazon.com.tr üzerinden diğer yurtdış amazon.com sitelerine ürünlerinizi bağlayamazsınız.  Ürünlerimi sadece Yurtiçinde satmak istiyorum yurtdışı planım olmayacak diyorsanız ve Omniticaret ile diğer detayları Yurtiçi online satış websitesi projenizde hangi e-ticaret alt yapısını kullanmalıyız yazımızda bulabilirsiniz

Woocommerce eticaret sitesi hemen kurulur
E-ihracat websitesi

Yurtdışındaki işletmenizin ürünlerini Yurtdışına E-ihracatını yapmak

Türkiye!deki deponuzdaki ürünlerin yurtdışına online satışı ve entegrasyonu

Dünyada ve Türkiyede belkide en çok kullanılan ve tercih edilen ücretsiz yıllık lisans gerektirmeyen yurtdışı abd menşeili wordpress altyapısı üzerinde çalışan WooCommerce e-ticaret altyapısınıda bahsediyorum.  Size gereken kendi sunucunu satın almak ve eticaret projenizi yapacak iyi bir eticaret danışmanı yazılımcı yada webmaster ile çalışmak. Bu konuda bizden destek alabilirsiniz.  Fiyat teklifi almak için teklif iste formunu doldurarak bize gönderebilirsiniz.

Yazım biraz uzun oldu gibi.  Woocommerce ve Shopify Eticaret alt yapılarınndan ve bu sistemleri yurtdışından nasıl kullanacağınızdan , ürünlerinizi yurtdışına bu sistemşeri  kullanarak nasıl satacağınızın püf noktalarınız ve detaylarını paylaşıyor olacağım. Konunun detaylarını diğer bir yazıda yazmak istiyorum. Çünkü yazacak ve anlatacak çok şey var.  Buradan yazının devamını okuyabilirsiniz. Sorularınız var ise lütfen telefon numaramızdan, eposta adresimizden ve iletşim yardım formlarından bize çekinmeden ulaşabilirsiniz.

Doğru çözümlerle doğru iş süreçlerini başlatın kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir